Met de recessie zijn de reclameinkomsten wereldwijd flink teruggelopen. In Engeland is dat niet minder. Gelukkig springt de Reclame Code Commissie¹ van Engeland in de bres. Het voorstel is om reclame toe te staan over alles wat met seks te maken heeft. Seks is immers waar iedereen geobsedeerd mee is.
Nu is dit op zich niet al te wonderlijk, maar een van de concrete voorstellen is om reclame voor abortus toe te staan. Dit om het aantal tienerzwangerschappen, dat in Engeland het hoogst is, terug te dringen. Tegelijk wordt voorgesteld om het voor anti-abortus groepen juist moeilijker te maken om te adverteren. Ook zou het volgens het voorstel mogelijk moeten worden reclame te maken voor condooms.
Als dit voorstel het haalt, zullen we binnenkort advertenties zien waarin abortussen worden aangeboden: ‘Cheapest abortion in town’, ‘Drive-thru abortion’, ‘Abortion while you wait’, ‘Abortion with a free coke and a burger’, ’50% off on your next abortion’.
Ziek!
We weten allen dat reclame gedragsbeïnvloedend is. Reclame leidt tot koopgedrag, tot nadoen gedrag, tot normalisering van het onbekende. Reclame voor abortus zal niet leiden tot minder tienerzwangerschappen, net zo min als reclame voor condooms dat doet. Het zal juist leiden tot een toename van abortussen; tot een normalisering ervan.
Abortus wordt dan —nog meer dan het nu is— een consumentenartikel. Een zwaardere versie maandverband. Misschien kun je abortuszegels gaan sparen.
Hoe de bloederige realiteit mooi verpakt moet gaan worden, lijkt een probleem. Maar laat dat maar over aan de Saatchi & Saatchi’s van deze wereld. Die zullen het vast zo weten te verkopen dat het een rage wordt: gelukkige gezichten en gefingeerde testimonials die seksuele vrijheid voorspellen.
Uiteindelijk moeten de bloederige maalmolens van de abortusindustrie wel doordraaien. Je wilt toch geen mensen op straat zetten? De abortus lobby krijgt z’n zin. Propaganda doet z’n werk.
—–
¹ The Broadcast Committee of the Advertising Standards Authority
Gearchiveerd onder: abortus, media, nieuwsflits getagged: | abortus, reclame voor abortus, UK reclame
